O nás

O nás & Okolí

Rodinný penzion V Údolí se nachází v malebné vesničce Jílové, nedaleko rychlostní silnice Liberec-Turnov (dále pak Mladá Boleslav, Praha), v Českém ráji. Sjezd ve směru od Turnova se nachází ve Žďárku, který je vzdálen 6 minut jízdy a ve směru od Liberce se sjíždí v Hodkovicích nad Mohelkou, odtud jsou to už jen 3 minuty jízdy.

Penzion nabízí celoroční ubytování pro rodiny, páry, jednotlivce i skupiny, kteří hledají klidné ubytování nedaleko hlavních turistických cílů. Všechny pokoje jsou nekuřácké a samozřejmě mají i vlastní koupelnu se sprchovým koutem. Cyklisté mají k dispozici uzamčené prostory pro skladování kol. Stejně tak v zimě i lyžaři pro své lyžařské vybavení. Soukromé parkoviště a internetové připojení Wi-Fi zdarma pro ubytované je samozřejmostí. Pár kroků od penzionu se nachází autobusová zastávka, která spojuje Turnov s Libercem a nabízí tak pěším nebo cyklistům možnost výletování bez auta.

Díky zavedené restauraci nabízíme i možnost ubytování se snídaní či polopenzí (plná penze dle dohody). Pěší, cyklisté i motorkáři, všichni jsou u nás srdečně vítáni.

Coby kamenem dohodil se nachází známý novogotický zámek Sychrov, který láká na svou prohlídku nejen anglickými zahradami, ale i původním nábytkem a obrazy, kterými je vybaven.

Další známou památkou v blízkosti penzionu je hrad Frýdštejn, který byl postaven na nejvýše položené pískovcové skále, ze které je vidět na celé údolí. Věž hradu je vysoká 15 metrů a je slavnější, než se může zdát. O hradu psala nejen Karolína Světlá, ale sloužila i jako místo pro natáčení filmů – např. Tajemství hradu v Karpatech. Frýdštejn určitě znáte i z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Ve zmiňované pohádce lze vidět i další významnou dominantu Českého ráje – a to Suché skály, často nazývány českými Dolomity, spolu s blízkým Panteonem. Tento krajinářsky velice atraktivní a v Čechách poměrně vzácný geomorfologický útvar je pro své unikátní tvary chráněn a od roku 2000 má statut Národní přírodní památky. Suché skály se od penzionu nachází pouze 15 minut cesty a nabízí nepřeberné množství zážitků a turistických stezek, které vedou kolem velmi atraktivního pískovcového hřebene.

Penzion V Údolí je situován v Českém ráji, blízko hlavních turistických bodů, jako např. oblast Klokočských skal, Prachovských skal a údolí Plakánek. Při návštěvě nesmíte zapomenou také na hlavní symbol Českého ráje, hrad Trosky, který snadno můžete navštívit i na kole. Hrad Kost, hrad Valdštejn nebo zámek Hrubý Rohozec – nejkrásnější místa, hrady a zámky Českého ráje – máte na dosah.

 

Nejen Český ráj, ale i Jizerské hory, které jsou další velmi oblíbenou turistickou lokalitou, se nachází v blízkosti penzionu. Jizerky jsou vyhledávané pro svou krásnou přírodu, množství přírodních útvarů, řadu památek a v neposlední řadě také pro možnost aktivního a sportovního využití. Říká se, že v Jizerkách není místo, které by nemělo co nabídnout a jsou označovány rájem milovníků pohybu. V létě lákají svou malebnou krajinou jak pěší, tak i cyklisty na krásné výhledy ze zdejších rozhleden. Jednou z těch nejznámější je Ještěd, který můžete pozorovat z terasy naší restaurace. Hodinku na kole, nebo dvacet minut jízdy autem a jste tam. Úchvatné výhledy do okolí, od Jizerských hor až do Krkonoš. Na Ještědu je co dělat po celý rok a v zimě obzvlášť. Zdejší skiareál nabízí lyžování pro začátečníky i zkušené lyžaře. Pro rodiny s dětmi doporučujeme skiareál – Rekreačně sportovní areál Javorník, který je vzdálený jen 10 minut jízdy autem. Najdete zde i nejdelší trubkovou bobovou dráhu v České republice, která měří 1100 metrů. Krásy okolí můžete pozorovat i z ptačí perspektivy, a to díky blízkému Aeroklubu v Hodkovicích nad Mohelkou.